начало

Без вина наказан чрез съсобственост с държавата – ефект от разнородната практика по чл. 343б, ал. 5 НК Без вина наказан чрез съсобственост с държавата – ефект от разнородната практика по чл. 343б, ал. 5 НК

SPESHNO!!! EOOD-4UJDENEC

Казуси по търговско право. Търговска регистрация
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


SPESHNO!!! EOOD-4UJDENEC

Мнениеот jasminas » 06 Дек 2005, 11:16

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ!!
моля за спешен съвет и се надявам някой от Вас да ми помогне.
Става въпрос за регистрация на ЕООД/ООд от чужденец, който живее в чужбина и не е влизал в страната, а иска да регистрира ЕООД с управител-българско лице.
Въпросът ми е следния.
В договора за управление на управителя или в учредителния акт може ли да се упълномощи същия да открива набирателна сметка, да извършва всички регистрации на дружеството , и да закупува имоти за новосъздаденото дружествто по цени, каквито намери за добре, и това достатъчно ли е за да не се налага въпросният чужденец да идва в българия, преди съсздаването на дружеството. Необходимо ли е някакво специално пълномощно или самото упоменаване в учредителния акт и договра за управление е достатъчно.
И още един въпрос ако реши чужденеца да прекрати договора за управление с бълг.лице кой следва да подаде заявлението в съда за промяна в обстоятелствата.
jasminas
 

Мнениеот v » 06 Дек 2005, 12:01

Пного са ви въпросите. Първо - за да регистрира българина ЕООД на чужденец е необходимо изрично нотариално заверено пълномощно, т.е. акто е издадено в чужбина, то трябва да бъде преведено и легализирано. След това за покупка на недв. имот - това е от компетенцията на общото събрание, т.е. едноличния собственик трябва да вземе решение и да упълномощи управителя да закупи конкретния имот; трето- при прекратяване правомощията на управителя, заявление трябва да подаде едноличния собственик на капитала, ако той желае да прекрати договора с управителя, ако е обратното - компетентен е управителя
v
 


Назад към Търговско право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 23 госта


cron