начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Покупко-продажба

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Покупко-продажба

Мнениеот marinova47 » 12 Яну 2023, 18:38

Добър ден .
Бих искаала да попитам за продажбата на имот към кого е най- сигурно да се обърна адвокат или брокер.
Имам имот , стара къща имам и купувач , но не съм наясно с материята /продажби документи и т.н/, нямам близки на които да разчитам , сама съм и ме е страх от имотна измама.
Въпроса ми е към кой да се обърна адвокат или брокер за да съм сигурна че няма да стане някоя беля.
Благодаря предварително.
marinova47
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2023, 18:28

Re: Покупко-продажба

Мнениеот ivanov_p » 12 Яну 2023, 18:47

Брокера знае по-малко и взима повече.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Покупко-продажба

Мнениеот marinova47 » 12 Яну 2023, 19:01

Добре разбирам а дали може да ми препоръчате добър адвокат Велико Търн0вска област
2 месеца огледи и все се надявах някой най - накрая да я купи и сега като се появи купувач съм на път да се откажа :) от страх някакъв а и съм абсолютно сама и ме е обзела страшна паника.
marinova47
Нов потребител
 
Мнения: 2
Регистриран на: 12 Яну 2023, 18:28

Re: Покупко-продажба

Мнениеот ivanov_p » 13 Яну 2023, 10:10

Аз лично не мога.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: Покупко-продажба

Мнениеот hristev » 13 Яну 2023, 10:46

Никога, ама никога, ама никога дори не си помисляйте да използвате услугите на брокер за правен въпрос.
Все едно да имате здравословен проблем, но вместо при лекар да отидете при автомонтьор (супер разбирач - както се пее в песента).

Контактувам с много брокери, дори прекалено много. 98% от тях не могат на две магарета сеното да разделят. А тези, които могат, взимат необосновано количество пари за работа, която може да свърши 10токласник с гугъл.


Иначе и аз не мога да Ви насоча към адвокат.
hristev
Потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: Покупко-продажба

Мнениеот guest1 » 16 Яну 2023, 00:08

marinova47 написа:Бих искала да попитам за продажбата на имот към кого е най- сигурно да се обърна адвокат или брокер.

Бих казал „вариант 3“ - нотариус.
Защото са най-навътре в нещата и са заинтересовани - сделката да се осъществи.

Но препоръки - по принцип не давам.
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: Покупко-продажба

Мнениеот xarovn » 18 Апр 2023, 15:33

Здравейте , имам следния казус , купих апартамент за който имам разписка за получената сума от продавачката ( сумата е същата като в нотариалният акт ) , платена от мен на ръка на продавачката , разписката не бе подписана пред мен ,предаде ми я по късно през денят вече подписана !!! .След експертизата на разписката се оказа че разписката не е подписана от продавачката на апартамента и от МЕН (купувача) , а от неизвестно лице , също така разполагам с нотариален акт за същата сума , но доказано с експертиза подписан от продавачката. Не съм сигурен дали правилно формулирам въпроса но според Bас след като нотариалният акт е подписан от продавачката разписката не е подписана от нея какво е възможно да се случи в последствие относно плащането на цената на имота, c кой от двата документа ще се съобрази съдът. Благодаря Bи за отговорите и коментарите!
Последна промяна xarovn на 19 Апр 2023, 15:14, променена общо 2 пъти
xarovn
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Юни 2015, 08:18

Re: Покупко-продажба

Мнениеот hristev » 19 Апр 2023, 11:34

Не може да се даде отговор. Вариантите са в широк диапазон: от "нищо" до "години затвор". Питайте адвокат. Носете документи. Очевидно имате адвокат, щом има дело.
hristev
Потребител
 
Мнения: 432
Регистриран на: 14 Юни 2022, 10:07

Re: Покупко-продажба

Мнениеот xarovn » 19 Апр 2023, 14:02

След експертизата на разписката се оказа , че разписката не е подписана от продавачката на апартамента и от мен, а от неизвестно лице.
xarovn
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Юни 2015, 08:18

Re: Покупко-продажба

Мнениеот ykovachev » 19 Апр 2023, 15:03

xarovn написа:След експертизата на разписката се оказа , че разписката не е подписана от продавачката на апартамента и от мен, а от неизвестно лице.

Леле! Искате да кажете, че има и Ваш подпис, но според експертизата не е Ваш?
Голям кеф е да млъкнеш, след като установиш, че не можеш да убедиш неубеждаемите.
ykovachev
Активен потребител
 
Мнения: 2063
Регистриран на: 27 Сеп 2005, 12:27

Re: Покупко-продажба

Мнениеот xarovn » 19 Апр 2023, 15:20

Имаше въпрос към експерта , дали подписа в разписката не е мой . За теб уточнявам , дали не е положен от мен. ...
xarovn
Младши потребител
 
Мнения: 20
Регистриран на: 24 Юни 2015, 08:18


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 11 госта


cron