начало

Съдът премахна такси за адвокати на Столичната община – препятстват правото на защита Съдът премахна такси за адвокати на Столичната община – препятстват правото на защита

Няколко въпроса

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Няколко въпроса

Мнениеот plm198 » 23 Ное 2010, 11:08

Здравейте,
Имам няколко въпроса, като моля да ме извините предварително ако вече са обсъждани.
1.Придобих апартамент през април миналата година в груб строеж, нотариално прехвърлен е през април, през октомври сключих брак, апартаментът получи разрешение за ползване едва през март тази година, когато го регистрирах в общината.Та въпроса ми е при евентуален развод, жена ми може ли да има претенции към имота?

2.Баба ми прхвърли нейния апартамент на мен и майка ми, чрез нотариален акт за продажба на недвижим имот чрез гледане и издръжка, въпросът ми е другата дъщеря на баба ми- леля ми може ли да претендира за част от имота след смърта на баба ми.

3.Мога ли в момента да продам апартамента прехвърлен, чрез нотариален акт за продажба на недвижим имот чрез гледане и издръжка при положение, че баба ми е още жива?

Благодаря ви за отговорите предварително.
plm198
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2010, 10:50

Re: Няколко въпроса

Мнениеот law_master » 23 Ное 2010, 18:03

Ехее, те по всеки от въпросите може да се напише монография, но на кратко ето каква е хаЛвата :D

1. Важен е моментът на придобиване на имота. Принципно от това което сте написал не е СИО. Но зависи дали е изплатен изцяло. Ако го изплащате по време на брака, въпреки че не е СИО, съпругата ви би имала иск по чл. 55/59 ЗЗД.

2. ДГИ ( Договор за издръжка и гледане - правилното название на това жУвотно) е възмезден договор. Така че не може да се отменя, на основанията на които се отменят даренията /нарушаване на запазена част/. Но ако приживе на прехвърлителя-кредитор, длъжникът не е изпълнявал задълженията си, за наследниците (леля ви) се поражда право да развали договора в припадащата й се от наследството част.

3. Можете. Колко е етично, вие си знаете. Имота вече е придобит от вас. Ако баба ви си е запазила пр. на ползване, ще продадете голата собственотост. Чак след смърта на бабата преобратателя ще притежава всички правомощия присъщи на собственик.
...И те така...
Аватар
law_master
Активен потребител
 
Мнения: 1153
Регистриран на: 20 Дек 2007, 00:03
Местоположение: Chicago


Назад към Покупко-продажба


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


cron