начало

ВСС прекрати процедурата за избор на главен прокурор ВСС прекрати процедурата за избор на главен прокурор

договор за наем

Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


договор за наем

Мнениеот solaris_ » 29 Ное 2009, 12:27

Привет,

На 01.06.2007 г.между жилищна кооперация Х и едно лице се сключва договор за наем на помещение в блока да се ползва като магазин. Договора се сключва за срок от 5 години. В договора е определена наемната цена в размер на 80 лева и пише, че трябва да се плаща до 10 число на съответния месец като при забава за плащане договора се прекратява. В договора не са предвидени други условия за прекратяване. При сключване на договора ЖК Х е представлявана от председателя си.
Има ли някакъв начин договорът за наем да се развали предсрочно още повече, че за да се даде помещението под наем трябва да има решение на общото събрание и едва тогава да се пристъпи към отдаване под наем? В такъв случай не е ли нищожен договора ? Още повече, че договора е сключен за повече от три години без да са налице предпоставките за това и като е сключен за 5 години реално същия не се ли счита за сключен за три години тъй като председателя на ЖК-то има само право да извършва на обикновено управление?
solaris_
Младши потребител
 
Мнения: 97
Регистриран на: 02 Окт 2006, 16:20

Re: договор за наем

Мнениеот inspectora » 30 Ное 2009, 22:59

... има хляб в разсъжденията - действайте ...
inspectora
Активен потребител
 
Мнения: 2794
Регистриран на: 11 Мар 2003, 14:47

Re: договор за наем

Мнениеот ivan_lawyer » 30 Ное 2009, 23:35

Трябва да пипате внимателно, защото, ако твърдите, че няма договор за наем, не можете да го развалите.

Освен това, всеки може да сключи договор за наем, но не всеки може да го изпълни. Тоест и несобственик може да сключва договори - включително управител на етажна собственост.

Вътрешните отношения не касаят външната представителна власт, поне в масовите случаи. Тъй като управителя се е легитимирал поне с решение на Общото събрание, нежели с Правилник и т.н., то така да се каже третото лице може и да е формално добросъвестно.

Без дело не би следвало да осъществявате действия. Таксува се като наказателно самоуправство.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5386
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46


Назад към Етажна собственост


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 49 госта


cron