начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Апартамент на публична продан и лично имущество?

Казуси за недвижими имоти


Апартамент на публична продан и лично имущество?

Мнениеот ivaylotodorov558 » 26 Май 2024, 21:39

Здравейте!
След съдебна делба между роднини се стигна до решение, че имотите са неподеляеми и ще излязат на публична продан.
Въпросът ми е: мога ли да си взема личните вещи, включително електроуредите (бойлер, хладилник, пералня), които съм закупил в жилището, което съм обитавал през последните 20 години?

Ивайло Тодоров
ivaylotodorov558
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Сеп 2023, 16:50

Re: Апартамент на публична продан и лично имущество?

Мнениеот nikodim77 » 26 Май 2024, 22:19

Здравейте,
Да, можете да си вземете вещите. Но сваляйки бойлера трябва да оставите водопровода и прилежащите му възли (кранове и др.) в състояние, годно за ползване и без риск от наводнение.
Няма да е добре да къртите плочки, отлепвате (късате) тапети /ако има такива/, въобще – да унищожавате имота…

пп.
Интересно?! Пишете, че живеете 20 години там, и не можахте да се „преборите” с останалите роднини…?!?
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: Апартамент на публична продан и лично имущество?

Мнениеот ivan_lawyer » 26 Май 2024, 22:22

Но защо така е станало - аз не се натрапвам, но - препоръчвам - да се снабдите със собствен изпълнителен лист.

Тоест - делбата е - нещо, което всеки може да извади като изпълнителен лист.

А конкретно, вадете спокойно домакинските уреди, това е нещо несъществено, едва ли някой ще се захване.

Казвате - че ги носите на ремонт и профилактика.
ivan_lawyer
Старши потребител
 
Мнения: 5361
Регистриран на: 25 Мар 2008, 17:46

Re: Апартамент на публична продан и лично имущество?

Мнениеот ivaylotodorov558 » 26 Май 2024, 22:36

nikodim77 написа:Здравейте,
Да, можете да си вземете вещите. Но сваляйки бойлера трябва да оставите водопровода и прилежащите му възли (кранове и др.) в състояние, годно за ползване и без риск от наводнение.
Няма да е добре да къртите плочки, отлепвате (късате) тапети /ако има такива/, въобще – да унищожавате имота…

пп.
Интересно?! Пишете, че живеете 20 години там, и не можахте да се „преборите” с останалите роднини…?!?


Ами с роднините не си говорим от много време, получих прозовка за съдебно дело от името на единия, но за нещастие в момента съм в процес на търсене на нова работа и нямах възможност да заплатя адвокатски хонорар (3000 лв.). Претърпях трудова злополука и работодателят ме принуди да напусна по взаимно съгласие, но това е друга тема и не желая да правя офтопик.
Явих се на всичките съдебни заседания, но роднините не искаха да чуят за споразумение, държаха до последно всичко да се продава на публична продан, ние сме 5 човека, а имотите са 3 и в крайна сметка техните адвокати успяха да я докарат до публична продан.
Нямам намерение да унищожавам нищо, просто искам да си взема бойлера, крановете от мивките, които са нови и скъпи (с керамични смесители), готварска печка, хладилник, чисто ново легло, телевизор, всичко е движимо имущество.
ivaylotodorov558
Младши потребител
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Сеп 2023, 16:50

Re: Апартамент на публична продан и лично имущество?

Мнениеот kalahan2008 » 27 Май 2024, 16:32

Предмет на делбата са само неподеляемите недвижими имоти.
Движимите вещи в тях са различни и те са си Ваша собственост, явно не са съсобствени.
Можете да си ги изнесете по всяко време, дори е желателно.
Адвокат: (INFJ)
https://www.16personalities.com/infj-personality
kalahan2008
Активен потребител
 
Мнения: 4231
Регистриран на: 12 Фев 2008, 10:53

Re: Апартамент на публична продан и лично имущество?

Мнениеот dimist » 27 Май 2024, 16:57

Да , за съжаление, след като не сте могли да заплатите адвокатски хонорар, не е имало и какво да предложите като уравняване на дяловете при споразумение. Но помислете върху възможността да участвате на публичната продан, все пак имате дял в тази съсобственост. Ако вече сте си намерил работа,и можете да вземете заем, може да имате шансове, особено ако се провали първата продан, и цената падне.
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 65 госта


cron