начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Казуси за недвижими имоти


не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот lz1btr » 05 Юли 2024, 17:08

Здравейте имам имот които искам да продам но заради трафопост и жици не мога да продам мястото на цената която съм обявил тъй като заради тях не позволяват да се строи А нито енергото ми плаща наем нито ме обещитяват МОЛЯ да ми кажете какво може да се направи ако някой се е сблъсквал с подобен казус
lz1btr
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Ное 2010, 15:33

Re: не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот guest1 » 05 Юли 2024, 19:03

Здравейте.

Първо - добре е да кажете, какви "жици" има над имота. Едва ли става дума за ниско напрежение- нлхо вероятно е средно (10 или 20 kV).

После - вижте разпоредбата на ЗУТ
Чл. 67. (2) В поземлените имоти, които се намират върху или в близост до подземни комуникационни или други мрежи и съоръжения на техническата инфраструктура, се предвижда такова застрояване, което да не влияе неблагоприятно върху конструкциите на техническата инфраструктура, както и да не навлиза в сервитутните ивици за експлоатация и ремонт на тази инфраструктура. В случай на невъзможно постигане на целесъобразно застрояване или когато сервитутните ивици заемат повече от 1/3 от площта на урегулиран поземлен имот, с подробния устройствен план имотът се предвижда за съответната мрежа, като отчуждаването се извършва за сметка на съответния собственик на мрежата или съоръжението при спазване изискванията на чл. 206.


Трафопоста може да е във вашия имот само, ако и той е ваш!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот nikodim77 » 05 Юли 2024, 20:39

Здравейте,
Цитираната от преждепишещия норма касае подземните обекти и съоръжения! Ta не му обръщайте особено внимание...
Тук по-скоро отговор би имало в Наредба № 16 от 9 юни 2004 г. за сервитутите на енергийните обекти.
Иначе относно продажбата, уви – или занижавате цената, или полагате търпение в очакване на купувач, който да удовлетвори търсената от Вас цена.
nikodim77
Активен потребител
 
Мнения: 1272
Регистриран на: 23 Апр 2009, 14:29

Re: не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот lz1btr » 05 Юли 2024, 20:54

заради жиците влизащи в трафопоста и излизащи от него не знам какво напрежение се води
lz1btr
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Ное 2010, 15:33

Re: не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот lz1btr » 05 Юли 2024, 20:58

lz1btr
Младши потребител
 
Мнения: 13
Регистриран на: 21 Ное 2010, 15:33

Re: не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот ivanov_p » 05 Юли 2024, 21:03

Отидете в общината и си извадете виза за проектиране. На нея ще бъдат нанесени сервитутите и с нея ще е по-лесно да водите преговори.
Има вариант жиците да се свалят под земята, но трябва вие да го платите.
ivanov_p
Активен потребител
 
Мнения: 4492
Регистриран на: 26 Ное 2013, 19:53

Re: не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот guest1 » 05 Юли 2024, 23:00

lz1btr написа:заради жиците влизащи в трафопоста и излизащи от него не знам какво напрежение се води

Ако говорите за жиците, които излизат от трафопоста - това са въздушни линии ниска напрежение (до 1000 волта) с неизолирани проводници, монтирани на такива изолатори.
Изображение

Линиите ниска напрежение - въздушни и подземни - не могат да преминават през частни имоти, с изключение на тези - които захранват! Мисля, че КЕВР ще проявят интерес!

Ако имате предвид другите, отзад - от решетъчния стълб до трафопоста - това вече е линия средно напрежение. Познава се по по-големите изолатори
Изображение

Не става ясно и другото - за кой имот питате? Тези ТП - наричани още „селски“ - се строят само в държавни частни имоти!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34

Re: не мога да продам имот заради ниски жици и трафопост

Мнениеот guest1 » 06 Юли 2024, 08:54

ivanov_p написа:Отидете в общината и си извадете виза за проектиране. На нея ще бъдат нанесени сервитутите и с нея ще е по-лесно да водите преговори.
Има вариант жиците да се свалят под земята, но трябва вие да го платите.

Отива се в Общината и ... се молите, въпростите "жици" да са с изяснена собственост и нанесени трасе и сервитути!

Другата подробност. Района на село Гинци е НЕурбанизирана територия (по данни от АГКК) и там нещата са "мътни и кървави"!
Трафопоста е в "Поземплен имот: 14903.888.9901 с площ: 892384 m2, кадастрален номер: 12007427, валиден от:" - каквото е да означава това!
Човек винаги може да се държи добре с онези, които са му безразлични.
Оскар Уайлд, „Портретът на Дориан Грей“

Това е само мнение, не сте длъжни да се съобразявате с него.
guest1
Активен потребител
 
Мнения: 2255
Регистриран на: 07 Май 2021, 01:34


Назад към Имотни казуси


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 53 госта


cron