начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Обжалване на отказ за издаване на разрешително за оръжие

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Обжалване на отказ за издаване на разрешително за оръжие

Мнениеот rosenrot » 18 Апр 2024, 12:53

Здравейте на всички!

Имам нужда от вашата помощ и съвет относно казус, който е дискутиран вече в този форум, но последната тема, която намерих, беше от преди няколко години.

Въпросът ми е, има ли смисъл да обжалвам отказ за издаване на разрешително за оръжие, поради 'липса на основателна причина'?
Няма нужда да обяснявам, че всички документи са ми изрядни, предоставих на РПУ-то 2 страници с обяснение защо искам да придобия право за притежание и носене на огнестрелно оръжие, но отказът е факт и той щеше да е факт, каквото и да бях написал.

Та, според вас има ли смисъл да обжалвам или просто да се опитам след известно време да подам ново искане и има ли буферен период, който трябва да мине преди повторно искане?
rosenrot
Нов потребител
 
Мнения: 7
Регистриран на: 26 Яну 2021, 11:01

Re: Обжалване на отказ за издаване на разрешително за оръжие

Мнениеот pvassilev » 23 Апр 2024, 18:33

Има голям смисъл да обжалваш, но най-добре сподели от кой район на България си, и в общо линии с какви мотиви са ти отказали. Много често ченгетата не знаят добре закона и пишат глупости в отказите.
Напиши до началника на дирекцията на МВР, към която е РПУ-то искане по закона за достъп до обществена информация колко броя разрешителни има издадени в района й за късо оръжие за самоотбрана и за ловно оръжие, и с какви мотиви са обусловили получилите такива разрешителни заявленията си.
Например ми е интересна точката в закона "основателна причина - лов". Нека някой по-умен ми обясни как така някой има "необходимост от лов". За мен лично ходенето на лов е прищявка, а не необходимост. Необходимостта е за държавата, за да прибира пари.
Същата държава твърди, в лицето на прокуратурата, а понякога и на съда, че "снабдяването с ОО е краен вариант за защита на личността и затова е необходимо неговото ограничаване" и купища други "Бисери" копи-пейст.
Няма да лъжа, решението много зависи от личността на съдията. Но шанс има. Аз веднъж осъдих местното РПУ, на което началника беше нарушил доста закона с отказ при една проста смяна на разрешително поради смяна на постоянно местожителство.
Подробности ми пиши на ЛС и ще ти помогна с каквото мога.
pvassilev
Младши потребител
 
Мнения: 27
Регистриран на: 03 Май 2007, 21:30


Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 70 госта


cron