начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Въпроси относно записване в частно училище без завършен 7 кл

Виртуална приемна - кажете това, което мислите, за това, което искате!
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Въпроси относно записване в частно училище без завършен 7 кл

Мнениеот bbddd1 » 25 Мар 2024, 15:36

Здравейте,
Имам следния случай - детето ми учи в частно училище и беше прието с вътрешен изпит за записване след 7ми клас. Поискаха ни гаранционна такса, за да ни запазят мястото за 8ми клас, която платихме. Директорката ни беше казала, че децата ще бъдат записани в 8ми клас след завършен 7ми клас, т.е. след матурите, както е изискването по МОН. Така били посъветвани от техните юристи, и съответно не можели да ни искат предварително такси за обучение за следващата година. Още повече, че все още тече прием и за външни какдидати. В последствие ни поискаха да се запишем и да платим 1/4 от таксата за следващата година до 22 Март 24г, и ако не се запишем според техните наредби си губим мястото и гаранционната вноска. Като са уточнили, че това не важи за НОВИ ученици. Законно ли е да ни изискват плащане за предварително записване ( при полжение, че сме платили гаранционна такса) преди да имаме удостоверение за завършен 7ми клас и да платим такса, за все още незапочнала учебна година? И има ли някакъв начин да се защитим като си запазим мястото?

Благодаря,
bbddd1
Нов потребител
 
Мнения: 1
Регистриран на: 25 Мар 2024, 15:17

Назад към Общи дискусии


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 59 госта


cron