начало

Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание Алтернативен поглед към въпроса за репутацията на юридическите лица и защитата от публикации с невярно съдържание

Паркиране в чужд двор без съгласие на собственика

Дискусии и казуси в областта на: Наказателно право, Наказателен процес, Криминалистика, Съдебни експертизи
Правила на форума
Правила на форума
Темите в този раздел на форума могат да бъдат само на български език, изписани на кирилица. Теми и мнения по тях, изписани на латиница, ще бъдат изтривани.
Темите ще съдържат до 50 страници. Мненията над този брой ще бъдат премествани в друга тема-продължение, със същото заглавие, като последното мнение от старата тема ще съдържа линк към новата, а първото мнение от новата - линк към старата.


Паркиране в чужд двор без съгласие на собственика

Мнениеот chaika » 08 Юли 2024, 07:02

Здравейте,
5/8 от двора на кооперацията са мои, останалите 3/8 са на друг съсед. Нямаме разпределение на ползване на двора, този с 3/8 части предпочита да го ползва целия. Той преотстъпва на трети лица да паркират колите си без договор за наем или пълномощно. Аз няма къде да паркирам в собствения си двор заради чужди коли без документи паркирани там. Какво мога да направя? Полицията би ли направила нещо? Или да им пукам гумите докато спрат да паркират в двора ми
Предварително благодаря!
chaika
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Юни 2024, 09:42

Re: Паркиране в чужд двор без съгласие на собственика

Мнениеот dimist » 08 Юли 2024, 12:14

Ако ползва имота сам, ви дължи обезщетение - чл.31 ал. 2 ЗС
Ако не можете да се разберете, поканете го писмено на събрание на съсобствениците по чл. 32 ал. 1 ЗС, там имате повечето от половината, и може да решите каквото искате. Съдът може и да назначи управител на съсобствения имот.
Ако не изпълнява решението, обърнете се към съда и се снабдете с Изпълнителен лист.
Всичко е ходене по мъките, знам, но ако няма начин да се разберете доброволно, това е пътят. Имам случай, когато беше поставена врата и в двора паркираха чужди на кооперацията коли, и то по съгласие от човек, който беше под наем в апартамент, по отношение на който има само право на строеж, не и идеални части от терена. Но да пукате гуми или други насилствени действия не ви съветвам. А и се постарайте да се снабдите с доказателства, че трети лица паркират в двора и заплащат на съседа. Питайте ги всеки поотделно от паркиращите , и то пред свидетели, защо паркират във вашия имот, заявете им, че вие сте собственик на повече от половината имот, и се противопоставяте на това паркиране. Ако успеете да им намерите поне две имена и адрес, връчете им писмена покана да ви заплащат обезщетение за това, че ползват имота Ви.
dimist
Потребител
 
Мнения: 697
Регистриран на: 26 Ное 2007, 14:58

Re: Паркиране в чужд двор без съгласие на собственика

Мнениеот chaika » 04 Авг 2024, 10:57

Безкрайно съм Ви благодарна за изчерпателния отговор!
chaika
Младши потребител
 
Мнения: 16
Регистриран на: 19 Юни 2024, 09:42


Назад към Наказателно право


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 41 госта


cron